Pożar w zakładzie Dębowa Polska

 

Dziś rano w Kaszczorze przy ul. Koszykowej gdzie mieści się zakład Dębowa Polska wybuchł pożar w jednej z hal. Tuż przed godziną 10 rano Dyżurny Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu w zakładzie drzewnym w Kaszczorze.

Znając zagrożenie jakie występuje w obiektach tego typu, zadysponowano w pierwszej kolejnosci jednostki z OSP z terenu gm. Przemęt: Kaszczor, Przemęt, Mochy i Bucz oraz 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie. Przed przybyciem straży kierownik zakładu ewakuował pracowników oraz podjęto działania gaśnicze-bez efektu. Po dojeździe na miejsce pierwszych samochodów gaśniczych kierujący poprosił o przysłanie kolejnych sił z uwagi na bardzo duże zagrożenie. W związku z tym do pożaru wysłano kolejne wozy również z OSP Świętno i OSP Kębłowo.

Paliły się materiały palne pomiędzy podbitką sufitową wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych a dachem wykonanym z blachy trapezowej. Aby dotrzeć do źródła ognia strażacy musieli zdemontować pokrycie dachu równocześnie dogaszając oraz w kilku miejscach zerwać podbitkę. By uchronić maszyny znajdujące się w hali przykryto je plandekami.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów – 35 strażaków.

Na szczęście pożar nie przeniósł się na sąsiednie obiekty.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji.

za pomocą Pożar w zakładzie Dębowa Polska.