Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 9 marca 2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przemęt po raz kolejny odbyły się eliminacje do Powiatowego „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie udział zabrało 26 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Buczu , Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Mochach, Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa  w Kaszczorze oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Przemęcie.

DSC_0799DSC_0808

             Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: pierwszy polegał na wypełnieniu arkusza testowego, który składał się z 30 pytań, a następnie po ich sprawdzeniu wyłoniono 5 finalistów do eliminacji ustnych, które decydowały o kolejności zajętych miejsc. Komisja w składzie:

 

st.kpt. Tomasz Maciejewski  – Przewodniczący

Błażej Wróblewski – sekretarz

str. Damian Maciejewski – członek

kpt. Szymon Czachnowski – członek

 

po dwóch etapach wyłoniła zwycięzców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

w kategorii I – uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce Martyna Dominiak – ZSGiSP Bucz

II miejsce Patrycja Kostrzewa – ZSGiSP Bucz

III miejsce Piotr Lewandowski – ZSGiSP Bucz

IV miejsce Liliana Sibilska – ZSGiSP Przemęt

V miejsce Adrian Kasperski – ZSGiSP Bucz

 

w kategorii II – uczniowie szkół gimnazjalnych:

I miejsce Mateusz Kubeczko – ZSGiSP Bucz

II miejsce Karolina Nowak – ZSGiSP Bucz

III miejsce Aleksandra Zawicka – ZSGiSP Bucz

IV miejsce Aurelia Sibilska – ZSGiSP Przemęt

V miejsce Łukasz Jędrzychowski – ZSGiSP Bucz

Na zakończenie konkursu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli członkowie komisji. Natomiast piątka najlepszych uczestników awansowała do eliminacji powiatowych, które odbędą 20 marca 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Przemęcie składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom i nauczycielom za osobisty wkład  pracy w przygotowanie młodzieży do Turnieju oraz Komisji Sędziowskiej za sprawne  przeprowadzenie konkursu.

 

Opracował.

Błażej Wróblewski